17.8 C
Kielce
sobota, 21 maja, 2022
17.8 C
Kielce
sobota, 21 maja, 2022

Festiwal „Przy Kominku” w Centrum Kongresowym Targów Kielce!

Warto przeczytać

Koncert Galowy z udziałem gwiazd, Kiermasz Świąteczny z szeroką ofertą wyrobów regionalnych i niepowtarzalnych przedmiotów rękodzielniczych, kilka tysięcy płyt winylowych oraz kompaktowych na Giełdzie Winyli i Płyt CD – to wszystko zaplanowano podczas tegorocznej edycji Festiwalu „Przy Kominku”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 listopada br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Tegoroczna edycja Festiwalu „Przy Kominku” odbędzie się od 19 do 20 listopada 2021 r. i ma nieco odmienny harmonogram niż dotychczas. Pierwszego dnia festiwalu zaplanowano koncert integracyjny, który będzie miał miejsce w Domu Środowisk Twórczych z udziałem Duetu M&M: Michał Łangowski (znany z grupy Cisza Jak Ta) & Martin Kac (znany z Bujanej Grupy Majowej). Przegląd konkursowy zespołów z całej Polski odbędzie się 20 listopada br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

– Festiwal „Przy Kominku” na stałe wpisał się w kalendarz muzycznych wydarzeń Centrum Kongresowego Targów Kielce. Z powodu pandemii musieliśmy zrezygnować z organizacji ubiegłorocznej edycji festiwalu. Oprócz bezpośrednich spotkań na targach, brakowało nam również tego typu wydarzeń kulturalnych. Jesteśmy przekonani, że zarówno artyści festiwalowi, jak również zaproszone gwiazdy, dostarczą uczestnikom niezapomnianych doznań muzycznych. W przestrzeni Centrum Kongresowego Targów Kielce nie zabraknie wydarzeń towarzyszących: Kiermasz Świąteczny, Giełda Winyli i Płyt CD oraz plebiscyt z udziałem zespołów festiwalowych – podkreśla dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.

Grand Prix Festiwalu oraz specjalna nagroda imienia Grzegorza Pecla

VIII Festiwal "Przy Kominku" - Koncert Galowy
VIII Festiwal „Przy Kominku” – Koncert Galowy (fot. Targi Kielce)

W koncercie galowym laureatów biorą udział artyści z całej Polski. Do tegorocznego przeglądu konkursowego zespołów zakwalifikowało się 12 wykonawców, w tym m.in. zespół 4razywroku, MuzyKuny oraz Grupa Pod Skrzydłami. Zespoły prezentujące się na scenie będą zmagały się m.in. o Grand Prix Festiwalu, nagrodę publiczności i gwiazd muzycznej sceny, nagrody finansowe oraz specjalną nagrodę imienia Grzegorza Pecla. Oprócz występów konkursowych, na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce nie zabraknie również występów Gwiazd Festiwalu. W tym roku wystąpią: zespół Mikroklimat i Cytrynówka.

VIII Festiwal "Przy Kominku" - Koncert Galowy
VIII Festiwal „Przy Kominku” – Koncert Galowy (fot. Targi Kielce)

– Konfiguracja gwiazd  na tegorocznym Festiwalu „Przy Kominku” jest dość nietypowa i zjawiskowa. Mikroklimat to zespół już kultowy, działający od dziesięcioleci. Natomiast Cytrynówka to nowy zespół, którego członkami jak najbardziej są profesjonalni artyści. Ich zestawienie może być sporym, lecz miłym zaskoczeniem muzycznym – wyjaśnia Tomasz Rejmer, Dyrektor Domu Kultury „Białogon”.

Kiermasz Świąteczny i Giełdę Winyli oraz Płyt CD

VIII Festiwal "Przy Kominku" - Kiermasz
VIII Festiwal „Przy Kominku” – Kiermasz (fot. Targi Kielce)

Oprócz muzycznych doznań, na gości Festiwalu „Przy Kominku” czekają atrakcje dodatkowe. Giełda Winyli i Płyt CD będzie okazją dla kolekcjonerów dawnych nośników muzycznych do wymiany kolekcji, dyskusji o muzyce i zakupu płyt. Do dyspozycji gości będzie kilka tysięcy płyt winylowych oraz kompaktowych, w różnorodnych gatunkach muzycznych. Podczas Kiermaszu Świątecznego zaprezentowana zostanie szeroka oferta regionalnych wyrobów, przedmiotów użytkowych i artystycznych oraz asortymentu o charakterze świątecznym. Wśród wystawców nie zabraknie twórców niepowtarzalnych wyrobów rękodzielniczych: ręcznie robionych maskotek szydełkowych, ozdób, biżuterii i innych. Podczas Festiwalu „Przy Kominku” zaplanowano również plebiscyt pn. „Co Gram. Gdzie mieszkam.” z udziałem zespołów festiwalowych. Do dyspozycji gości będzie również specjalnie zaaranżowana Kawiarenka Festiwalowa.

VIII Festiwal "Przy Kominku" - Kiermasz
VIII Festiwal „Przy Kominku” – Kiermasz (fot. Targi Kielce)

Wstęp na Kiermasz Świąteczny i Giełdę Winyli oraz Płyt CD jest bezpłatny.

Bilety na Koncert Główny Festiwalu można kupić na stronie kupbilecik.pl lub w we wskazanych punktach stacjonarnych (Dom Kultury „Białogon”, Sklep Strefa Outdooru oraz Biuro PTTK Kielce).

Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon” przy wsparciu Targów Kielce.

- Advertisement -spot_img

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Najnowsze

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie. View more
Akceptuje