17.8 C
Kielce
sobota, 21 maja, 2022
17.8 C
Kielce
sobota, 21 maja, 2022

Czego chcę Państwu życzyć, ale…

Warto przeczytać

Na te Święta, od Wigilii przez Sylwestra, Trzech Króli i znów Wigilię i Święta (prawosławnych) i na cały Nowy 2022 Rok, życzę Państwu

 1. Byśmy się doczekali, by rządzący, zamiast brania sobie do serca sondażowych słupków, zaczęli ze śmiertelną powagą traktować nasze zdrowie i życie. By ludzie tysiącami nie musieli umierać na covid-19 oraz inne nieleczone choroby z powodu zajętych łóżek szpitalnych…, ale się nie doczekamy!
 2. Byśmy się doczekali, by rządzący uznali kobiety oraz osoby o nieheteronormatywnych orientacjach za ludzi. By kobiety nie były traktowane jako realne bądź potencjalne ożywione  inkubatory, a osoby LGBT+ nie bały się okazywać swoich uczuć, mogły zawierać formalne związki i żeby zapomniały o tym, że kiedyś istniały w tym kraju strefy, które miały być od nich wolne…, ale się nie doczekamy!
 3. Byśmy się doczekali, by rządzący zrobili wszystko, by na naszej wschodniej granicy ludzie nie tracili zdrowia i życia. By wolontariusze, którzy im pomagają nie byli zastraszani, bici, a ich sprzęt niszczony przez niezidentyfikowanych umundurowanych młodych ludzi…, ale się nie doczekamy!
 4. Byśmy się doczekali, by rządzący wespół z prezesem NBP nie zrzucali odpowiedzialności za inflację na cały świat, a uznali, że doprowadzili do niej oni sami prowadząc szkodliwą politykę finansową. By w przyszłym roku ceny zaczęły spadać, a posiadanie bankowych lokat złotówkowych nie przynosiło realnych strat…, ale się nie doczekamy!
 5. Byśmy się doczekali, by rządzący przestali setkami milionów złotych zasilać konto Kościoła katolickiego i jego tubę propagandowo-biznesową z redemptorystą Rydzykiem na czele. By prokuratura zaczęła wreszcie ścigać pedofilów, których ta instytucja chroni…, ale się nie doczekamy!
 6. Byśmy się doczekali, by rządzący uznali niezależność trzeciej władzy. By odważni, nie poddający się politycznej presji sędziowie i prokuratorzy mogli wrócić do wykonywania swoich obowiązków. By zaprzestano ich prześladowania…, ale się nie doczekamy!
 7. Byśmy się doczekali, by „trybunał kulinarno-towarzyski” stał się na nowo Trybunałem Konstytucyjnym, a „sąd niewysokich lotów” na nowo Sądem Najwyższym …, ale się nie doczekamy!
 8. Byśmy się doczekali, by rządzący uznali niezależność czwartej władzy. By dziennikarze TVN-u, i każdego inne medium nie musieli kalkulować, czy mogą zająć się jakimś tematem, czy też lepiej go odpuścić, żeby nie prowokować władzy do przyjęcia kolejnego „Lex-TVN”…, ale się nie doczekamy!
 9. Byśmy się doczekali, by rządzący za sprawą swych służb przestali inwigilować polityków, adwokatów, dziennikarzy, sędziów, prokuratorów i innych obywateli naszego kraju niczym terrorystów przy pomocy systemu Pegasus i tym podobnych środków…, ale się nie doczekamy!
 10. Byśmy się doczekali, by rządzący odnieśli się do materiałów, które jakoby wyciekły ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. By prokuratura zajęła się treścią choćby tych maili, których autentyczność została potwierdzona…, ale się nie doczekamy!
 11. Byśmy się doczekali, by większość sejmowa nie opierała się głosach posłów pokroju grabieżcy śmiertelnie chorych dzieci – wiceministra sportu Mejzy, by hasło „Teraz, Ku.wa, My” nie było sekretnym mottem „nowej elyty”…, ale się nie doczekamy!
 12. Byśmy się doczekali, by rządzącym leżało na sercu dobro młodego pokolenia. By w sposób nowoczesny kształcono i wychowywana nasze dzieci, co dałoby im szansę odnalezienia się w ciągle zmieniającym się świecie. By mowa nienawiści małopolskiej kurator Barbary Nowak i jej podobnym nie mogła gościć w murach szkolnych…, ale się nie doczekamy!
 13. Byśmy się doczekali, by rządzący nie w sposób pozorowany, a realny dali nam szansę oddychania czystym powietrzem. By zrobili wszystko, by nasz kraj nie był najbardziej zanieczyszczonym w Unii Europejskiej. Byśmy nie bali się „świeżego powietrza”…, ale się nie doczekamy!
 14. Byśmy się doczekali, by rządzący nie wstrzymywali dopływu do Polski funduszów europejskich. Byśmy my wszyscy nie musieli płacić milionowych kar za ciągłe funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i pracę kopalni Turów, a za sprawą miliardów z Unii Europejskiej mogli zmniejszać dystans do czołówki tej wspólnoty…, ale się nie doczekamy!
 15. Byśmy się doczekali, by rządzący przywrócili dobre relacje z naszymi najważniejszymi sojusznikami. By USA i inni członkowie NATO nadal chcieli gwarantować nam nasze bezpieczeństwo, a bogatsi członkowie Unii Europejskiej wspierać nas w budowaniu obywatelskiego ‘państwa dobrobytu’ …, ale się nie doczekamy!
 16. Wreszcie byśmy się doczekali zjednoczenia opozycji, by następne wybory mogły wygrać siły prodemokratyczne i proeuropejskie…, ale (chyba) się tego zjednoczenia szybko nie doczekamy!

Na Gwiazdkę żadna gwiazdka z nieba nam nie spadnie. Z wieczora nie będą zlatywać do nas smakowite przepiórki, ani manna z rannego nieba nie będzie się dla nas lać. Żadni królowie z mirrą, kadzidłem i złotem nas nie odwiedzą. Niestety, nic za darmo nie dostaniemy – doczekać się możemy tylko tego, na co sami zapracujemy. Jeśli chcemy przeżyć pandemię, powinniśmy się zaszczepić – gdy będzie trzeba, to trzecią, czwartą i kolejną dawką. Jeśli ta władza zabiera nam naszą godność, wolność, czyni z nas drugi sort, wyprowadza z Unii Europejskiej i osłabia pozycję w NATO, to nie wolno nam z nią kolaborować, nie wolno zamykać oczu ani ust. Nie bójmy się, zło należy nazywać złem, niegodziwość niegodziwością, podłość podłością, a barbarzyństwo barbarzyństwem. Nie prawda, że to nic nie znaczy – znaczy bardzo wiele!

Jeśli opozycja nie chce dojść do porozumienia, to zmuśmy ją do tego, albo… stwórzmy nową. Wielokrotnie udowadnialiśmy brak rozumu, egoizm i tumiwisizm, ale równie często potrafiliśmy z tego rozumu korzystać, wykazywać się solidarnością i zaangażowaniem. Dzięki uczciwej pracy, wierze w lepszą przyszłość, dzięki mądrości, solidarności i entuzjazmowi staliśmy się obywatelami Europy, czemu inne społeczeństwa dawały wyrazy podziwu. 

Pracy u podstaw, wiary w lepsze jutro, racjonalizmu, autentycznej solidarności oraz romantycznego entuzjazmu Państwu i sobie samemu życzę – Do siego roku!!!

Oberek lepszy niż karnet na fitness – wywiad z Anną Pęczalską

Moim marzeniem jest aby taniec ludowy był popularny tak jak teraz nowoczesny. Aby nikt się go nie wstydził. I żeby zarazić tym tańcem troszkę mocniej Kielce – podkreśla Anna Pęczalska*, nowa koordynatorka Zespołu Pieśni i...

„Wszystkie nasze strachy” to szansa na rozszerzenie empatii, znalezienie zrozumienia w bohaterach tak bardzo podobnych do nas lub do ludzi, których znamy

Tym razem nieco mniej obiektywnie, nieco mniej rzeczowo, lecz zdecydowanie bardziej z serca, bo po „Wszystkich naszych strachach” wiele w nim szufladek musiałam do pierwotnego stopnia ogarnąć, zrobić porządek z harmidrem, jaki w mojej...

8 książek na pożegnanie z jesienią

Alert dla wszystkich jesieniar i jesieniarzy, którzy ze szturmem nadciągającym chłodem zimy wciąż jeszcze nie mogą się pogodzić: czas chować cienkie szaliki i przewiewne płaszcze głęboko na dno szafy na następny sezon, a do...

Nie jestem głupią lesbą i nie idę po Wasze dzieci. Ludzie, dajcie nam żyć!

Nie jestem zboczeńcem i głupią lesbą. Jestem LGBT i jestem tu, wśród was, obok, za ścianą. Po co mi ta walka? Żebyście zrozumieli, że jestem taka sama jak Wy i dali mi te sama...

Kielce coraz bardziej otwarte na wege. Dlaczego warto i które lokale w mieście serwują taką kuchnię?

Gdy 13 lat temu podjąłem decyzję o weganizmie, spotkałem się z komentarzami, że taka dieta jest zbyt skrajna. Tymczasem ja cały czas czuje się świetnie. Kiedy zrobiłem badania, były do tego stopnia wzorcowe, że...

Tanecznym krokiem po trzydziestce. Rewanż 30 plus dobrze się bawi i wygrywa mistrzostwa świata

Są dla siebie jak rodzina. Choć każdy ma własne życie to łączy ich pasja do tańca i wielka przyjaźń. Tancerze z kieleckiej grupy Rewanż 30 plus są Mistrzami Świata w swojej kategorii wiekowej Wszystko zaczęło...

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Czego chcę Państwu życzyć, ale…

Na te Święta, od Wigilii przez Sylwestra, Trzech Króli i znów Wigilię i Święta (prawosławnych) i na cały Nowy 2022 Rok, życzę Państwu Byśmy się doczekali, by rządzący, zamiast brania sobie do serca sondażowych słupków,...

… i jak tu nie zgadzać się z Niezłomnym? ale…

13. grudnia, w czterdziestą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, miało miejsce wiele uroczystości o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Najważniejsze państwowe uroczystości odbywały się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Byli na niej...

W WDK rusza X Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości”.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości”. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 stycznia 2022 r. Przesłuchania konkursowe odbędą się w sali widowiskowej WDK w Kielcach  w...

Najnowsze

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie. View more
Akceptuje