poniedziałek, 29 listopada, 2021
2.1 C
Kielce

Jest terapeutką, zaczyna studia prawnicze a jej obrazy są wystawiane w Europejskiej Galerii Sztuki!

Polecane

- Reklama -

Maluję tylko wtedy, kiedy mam kryzys egzystencjalny. Można to nazwać moim sposobem terapii – mówi Sandra Strzelec, 21-letnia malarka ze stowarzyszenia Kreatywni w Kielcach. I choć w październiku zaczyna studia prawnicze w Warszawie, deklaruje, że Kielc i Kreatywnych nie opuści

Sandra Strzelec - obraz
Obraz Sandry Strzelec (fot. materiały Sandry Strzelec)

Natalia Szwarc: Jaka jest twoja stylistyka?

Sandra Strzelec*: Moje prace są nietypowe. Nie do końca mogę je określić.

To abstrakcje?

– Tak, ale najczęściej w moich abstrakcjach widoczna jest jakaś ukryta twarz. Malując, w ogóle nie używam pędzli. Tworzę rękami lub szpachelkami.

Publikujesz gdzieś swoje obrazy?

– Tak, prowadzę swoją stronę na facebooku „Ustrzelone”. Czasami robię coś na zamówienie. Moje obrazy są też wystawiane w Europejskiej Galerii Sztuki. To jest galeria, która prowadzi swoją stronę w Internecie. Jeśli obraz znajdzie kupca, to dyrektor tej galerii do mnie pisze i wtedy wysyła się to dalej.

Masz jakieś wykształcenie artystyczne?

– Nie, jestem samoukiem. Maluję od dziecka. Zaczynałam od portretów fotorealistycznych. Starałam się, żeby moje portrety wyglądały jak zdjęcie. Już tego nie robię, bo jest to bardzo czasochłonne. I też nie lubię robić tego, co ktoś chce, żebym dla niego zrobiła. Jestem indywidualistką w tym, co tworzę.

Sandra Strzelec - obraz
Obraz Sandry Strzelec (fot. materiały Sandry Strzelec)

Co dało ci dołączenie do stowarzyszenia Kreatywni w Kielcach?

– Kiedy udostępniliśmy mnie i moją stronę na social mediach Kreatywnych, chwilę później dostałam zamówienie na duży obraz! Na pewno daje mi to większy rozgłos, widoczność. Więcej ludzi poznało mnie dzięki Kreatywnym. Zawsze jestem na wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie. Staram się wtedy wystawiać moje prace. Aktualnie myślę nad wernisażem.

Zajmujesz się w życiu tylko sztuką?

– Nie, pracuję, jestem też terapeutką zajęciową. W październiku zaczynam studia prawnicze w Warszawie, ale ciągle będę się udzielać w Kielcach. Nie opuszczę Kreatywnych. Myślę nawet, że te moje studia przydadzą się w rozwoju stowarzyszenia pod kątem prawnym.

Obraz Sandry Strzelec (fot. materiały Sandry Strzelec)

Sandra Strzelec – ma 21 lat, maluje obrazy, jest członkinią stowarzyszenia Kreatywni w Kielcach, od października będzie studiować prawo

Rozmawiała Natalia Szwarc

 

 

 

 

 

 

Popularne

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie. View more
Akceptuje