wtorek, 19 października, 2021
9.3 C
Kielce

Tanecznym krokiem po trzydziestce. Rewanż 30 plus dobrze się bawi i wygrywa mistrzostwa świata

Polecane

- Reklama -

Są dla siebie jak rodzina. Choć każdy ma własne życie to łączy ich pasja do tańca i wielka przyjaźń. Tancerze z kieleckiej grupy Rewanż 30 plus są Mistrzami Świata w swojej kategorii wiekowej

Wszystko zaczęło się w roku 2018, kiedy grupa rodziców z Kielc wraz ze swoimi dziećmi pojechała na mistrzostwa Świata World Dance Federation do Płocka, gdzie kielecki „Rewanż” zdobył kolejne Mistrzostwo Świata, w kategorii super show produkcje. Tam rodzice zobaczyli kategorię 30+ ,gdzie występowali  tancerze między 30-50 rokiem życia. I tak zrodził się pomysł, by w Kielcach stworzyć grupę taneczną właśnie dla osób po 30-tce. O pomoc poproszono Tomka Rowińskiego założyciela szkoły tańca Rewanż.

Rewanż 30 plus: satysfakcja i przyjaźń

Na pierwsze zajęcia przyszło 11 osób, na kolejnym spotkaniu było już 21 chętnych.

I tak zawiązał się Rewanż 30 plus, który z czasem stał się grupą przyjaciół. 

– Prezentujemy różne zawody, specjalizacje, każdy ma dzieci, pracę, ale staramy się to godzić, bo wiemy, że oprócz ogromnej satysfakcji trenujemy też po to, aby coś osiągnąć. Zaprzyjaźniliśmy się, ponieważ zbliżyła nas wspólna pasja – podkreśla Agnieszka Borkowska mama Natalii, która Mistrzostwo Świata wraz z zespołem „Rewanż” zdobyła w 2014r. w czeskiej Pradze. 

Bez rywalizacji i ocen. Po prostu dobra zabawa

Rewanż 30 plus tworzą właściciele prywatnych firm, urzędnicy, mechanik samochodowy, księgowa, fryzjer i tak dalej. Wiek nie gra roli, oczywiście poza dolną granicą 30 lat. Najwięcej tancerzy jest już po 40-tce i 50-tce.

Najstarszy jest Grzegorz Kwapisiewicz znany, kielecki artysta rzeźbiarz. Dwa lata temu, na Mistrzostwach Świata była z nami Marta, która miała 67 lat. Zaczęła tańczyć, gdy z Rewanżu na studia do innego miasta odeszła jej wnuczka – opowiada Marcin Kwieciński. Grupa cały czas jest otwarta i wciąż przyjmuje nowe osoby.

– Zapraszamy do nas kolejnych tancerzy, tym bardziej, że u nas nie ma absolutnie żadnej rywalizacji, nie ma mowy o wstydzie czy wzajemnym ocenianiu się. Po prostu świetnie się bawimy – zaznacza Marcin Kwieciński, stylista fryzur i makijażysta.

Pasja i energia

Tomek Rowiński nie kryje, że uwielbia zajęcia z grupą Rewanż 30 plus.

Kocham ich za pasję, za to jak są ze sobą zgrani. Dają mi wiele energii, zapału, chęci, atmosfera na zajęciach jest niesamowita – podkreśla Tomasz Rowiński.

Choreograf zdradza, że grupa przygotowuje aktualnie nowy program, oparty na muzyce bałkańskiej.

Wcześniej Rewanż 30 plus odniósł wielkie sukcesy z „Nocą w Muzeum”, w barokowych bogatych kostiumach oraz z programem „Hair Spray”, utrzymanym w stylistyce lat 60-tych.

Występ grupy 30 plus okazał się też hitem ostatniego Festiwalu Harcerskiego na kieleckiej Kadzielni.

Tancerze mają nadzieję, że w najbliższych miesiącach pandemia nie zatrzyma zaplanowanych mistrzostw i turniejów, w trakcie których będą mogli pokazać swoje umiejętności na  scenach Polski, Europy i Świata.

Już 27 lat Rewanżu

Studio Tańca i Stylu Kielecki „Rewanż” w Kielcach istnieje już od 27 lat. Przez ten czas, w różnych grupach trenowały tysiące tancerzy.– Najpiękniejsze jest to, że moje byłe tancerki, przyprowadzają teraz swoje dzieci, więc trenują z nami pokolenia – podkreśla Tomek Rowiński.

Czym dla niego jest taniec? – Spełnieniem – odpowiada bez chwili wahania.

Popularne

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie. View more
Akceptuje